Duše zemřelého

 

 Vše, co ji odlehčí a co zmírní tíhu, kterou je držena při zemi.


To znamená najít způsob, kterým by se tato tíha zmenšila.
Duše má možnost odejít po odloučení od hrubého těla jako schránky vždy. Pro každou duši přijdou průvodci duší a nabídnou jí doprovod pro překročení hranice mezi hrubým a jemným, aby se dostala bez úhony na místo, kam patří. Je- li člověk na tuto možnost připraven, stačí myšlenka duše - chci odejít . Každá duše tuto možnost má bez ohledu na to, jak žila. Jenže - po smrti každá duše vidí uplynulý život se všemi chybami, přestupky proti duchovním zákonům a začne se bát.
Mnohé duše se rozhodnout neodejít, protože si myslí, že mohou ještě něco napravit.
Někdo tady zůstane z velké lásky, z velké připoutanosti k majetku, také proto, že chtějí svoje milované ochraňovat, ale už si neuvědomí, že pokud se přivtělí do něčí aury, ubližují mu. Předávají mu svoje energie, spotřebovávají jeho energii a je to špatně pro duši i pro žijícího.
Duše dostává po smrti asi 49 dní, kdy se může rozhodnout, co udělá. Je dobře , když ji rodina opláče a skončí se smutkem v této době, protože nepřiměřeným smutkem ji zde drží a nedávají jí svobodnou možnost volby.
Po této době už duše tuto možnost odchodu ztrácí a buď živoří - je jakoby v očistci a je to pro ni velmi těžké, nebo se k někomu přivtělí a pak je to těžké pro dotyčného člověka.
Je třeba mluvit v meditaci s duší, když je to matka, je to jednoduché, mají k sobě blízko. Nejdříve promyslet jejich společné vztahy, najít sporná léta- neshody, rozbroje a jiné negace a všechno odpustit jak duši, tak požádat o odpuštění pro sebe.
Potom se snažit představit si vztahy matky s ostatními členy rodiny, známými a udělat totéž. Odpustit matce jejich jménem a vyžádat odpuštění pro ně. Toto potřebuje každá duše. Odpuštěním odlehčit, aby mohla odejít, protože se potřebuje očistit od svých vin, vyčistit svoje duchovní energie, prosvětlit je světlem.
Pokud funguje třetí oko a objevují se při meditaci ve třetím oku barvy, je dobré představovat si matku a halit ji do světla, nejlépe zlaté- fialové - bílé- žluté - růžové- zelené - i modré - vše ve světlých odstínech.
Oslovit v meditaci ochránce svoje i její a prosit, aby její duši umístili do krásného světla, které smyje její viny, aby byla čistá před dalším zrozením.
Jakmile uplyne doba 49 dní, je třeba se zeptat, zda odešla, nebo je třeba další pomoci.
Toto platí pro každou duši.