Rovnováha, zamyšlení pro každého

12.03.2011 19:38

S.Bradley: Jak se dožít 140 let

 

 

Jsem přesvědčen, že pokud dojde k nerovnováze energií, např. tím, že někoho zabijeme a nejsme potrestáni, může se to projevit u našeho partnera, dítěte, vnuků, pravnuků tak, že mohou smrtelně onemocnět, stát se obětí vraždy, autonehody atd. Muslím, že nás ovlivňují až tři generace rodinného systému zpět, stejně tak svými skutky budeme ovlivňovat další tři generace dopředu. Proto je dobré vědět, co se kdy našim předkům přihodilo a je nutné se s těmito skutečnostmi vyrovnat. Na to musíme znát svoji identitu.
Jestliže někoho okradete, dojde k nerovnováze v rodinném systému, potom nejenom vám, ale třeba vašim dětem nevo vnukům se nemusí dařit dobře. Abychom mohli být šťastní, je nutná rovnováha v našem rodinném systému, mít radost ze života, schopnost se seberealizovat, žít s tím správným partnerem (či žít sám - viz životní úkoly), žít na správném místě, dělat tu správnou práci, mít vyrovnanou hladinu mužského a ženského prioncipu, umět přijímat radost, cit, lásku, štěstí - ale umět vše i rozdávat, zkrátka umět žít, což je největší umění.
To umí jen ten, kdo umí přizpůsobit své potřeby svým možnostem.
Dále záleží na našem životním poslání, na našem životním úkolu, jak tento úkol plníme, a poměru osudu a toho, co bychom chtěli sami. Je možné se osudu bránit, pokud není zrovna nejlepší, a já si nemyslím, že je nutné trpět a nechat se osudem vláčet. Možná právě ten nepříznivý osud je nám dán do vínku proto, abychom se naučili bojovat nebo dokonce může být naším úkolem bojovat se životem.
Abychom uměli žít, musíme se umět zbavit problémů, krizí, emocionálního poškození v dětství, umět začínat znova. Dále je možné využít okamžiků například začátku soužití s jiným člověkem, svatba - pokud je tento akt ve správný čas a na správném místě, narození dítěte, nástup do školy  vyššího stupně ve správný okamžik, přestěhování se ve správný okamžik na správné místo atd.

 

 

Žít na správném místě
To je bez intuice obtížné zjistit, ale  umí to dobří astrologové a zatím se daří i mně tato místa zjišťovat. Mohou to být různá místa vhodná pro  práci, jiná mohou být pro podnikání, jiná na trvalý domov a jiná na odpočinek, jiná na hledání životního partnera.
Jedna klientka se mě zeptala, kdy potká svého životního partnera, což jsem jí odpověděl. Po čase přišla reklamovat moji radu, a když jsem znovu zkoušel čas, vyšel ten samý, ale tehdy jsem se ve spěchu zapomněl zeptat na místo, kde ho potká. To bylo velice důležité, protože ona byla z Prahy a svého životního partnera měla potkat ve Skotsku a přesně jsem určil místo. Patrně jí nebylo dáno osudem, aby tak jednoduše svého životního partnera našla a když jsem s ní tuto životní situaci rozebral, sama podvědomě cítila, že ji to do Skotska táhne.

Umět odpouštět
Většina (podle mé statistiky 70% lidí) je emocionálně poškozena z dětství. Je nutné jako první odpustit svým rodičům, jinak se problému nezbavíme ( navíc máme větší šanci onemocnět, protože neřešené nahromaděné problémy se někde projeví, dříve či později) a toto břemeno s sebou vláčíme dál životem. Tím problémem může být závislost na nevědomé úrovni. Vybíráme si partnery  podle vzorů naší rodiny. Pokud máme dominantní rodiče, hledáme dominantní partnery podvědomě a stáváme se na nich dosti často závislí. Je nutné si přiznat, že pokud najdeme stejný model jako byl rodič, je to náhrada za rodiče. Navíc od partnera vyžadujeme víc než od rodiče, protože chceme i to, co nám u rodičů chybělo. Proto je nutné odpustit i partnerovi, pokud jsme si ho vybrali ( nebo byli jsme jím vybráni) podle špatného modelu z rodiny.
Dále je nutné odpustit všem, kteří nám ublížili, protože potom zůstane nedořešený problém už jen problémem těch, kteří nám ublížili, samozřejmostí je požádat o odpuštění ty, kterým jsme ublížili.

 

Zdroj: marieblankytna.blog.cz/

 

—————

Zpět